POZNEJTE PROVOZY A VYBAVENÍ
MODERNÍ KOVÁRNY

Celý výrobní proces je sofistikovaným dobrodružstvím. Na začátku jsou naši konstruktéři, kteří s pomocí nejnovějšího softwaru navrhují konstrukci výkovku a technologii jeho výroby.Virtuálně simulují klíčové výrobní operace a vyvíjí prototyp nového výkovku. Komplexní výrobní proces zahrnuje:

Konstrukce a vývoj

Vývoj a konstrukce produktu, včetně kovacího nářadí, probíhá v naší konstrukčně technologické kanceláři s využitím nejmodernějších CAD softwarů a softwarů na simulaci. Vaši myšlenku rozpracujeme do všech podrobností a postaráme se o návrh výkovku, výrobu nářadí, tepelné zpracování výkovku včetně třískového obrábění, povrchové úpravy a dodání na místo určení. Při vývoji využíváme tento software a formáty dat:

CAD/CAM - Solidworks
CCAD/CAM - NX 11
CAE Simulace procesorů tváření - FORGE
Správa technické dokumentace - Team Center

Výroba nářadí a forem

Nářadí vyrábíme ve vlastní nástrojárně, a to CNC obráběním, klasickým třískovým obráběním nebo elektroerozivním obráběním u tvarově složitých výkovků.

Pro výrobu nářadí využíváme tato zařízení:

Obráběcí centra ZPS Tajmac, DMG
Soustruhové centra CTX
Elektroerozivní hloubičky

Kování

Zpracováváme veškeré druhy kovárenských ocelí, z nichž vyrábíme produkty ve váhovém rozmezí 0,1 až 12 kg. Pro přesné i efektivní dělení materiálu používáme moderní kotoučové a pásové pily a nůžky.Samotné kování zajišťujeme na pěti výrobních linkách vybavených kovacími lisy.

Dokončovací operace

Provádíme všechny druhy tepelného zpracování výkovků, přičemž pro ohřev materiálu používáme výhradně indukční ohřevy se stálou kontrolou teploty. Konečnou povrchovou úpravu zajišťujeme tryskáním. Realizujeme zejména tyto dokončovací operace:

Tepelné zpracování
Tryskání
Kalibrace
Výstupní kontrolu

Kontrola kvalita

Aplikovali jsme moderní systémy kontroly kvality a disponujeme kvalitním managementem, všemi moderními metodami a nástroji pro řízení kvality celého procesu výroby, od nákupu materiálu přes průběžnou kontrolu výroby až po finální inspekci před expedicí. Jsme plně vybaveni příslušnou technikou i organizací procesů:

Metalografická laboratoř – Struers, Olympus
Měření tvrdosti - Briviskop
Kontrola přejímky materiálu – Spektrometrem VANTA
Horizontální defektoskop UNIMAG


Princip kování byl vynalezen před 5000 lety – tvářením při vysokých teplotách kov získává tvar a zlepšují se jeho mechanické vlastnosti. Radikálně se ovšem změnilo prostředí průmyslu. Empirické znalosti jsou klíčové, ale nahrazují je dnes exaktní data, postupy a simulace procesů. Kladivo, kovadlinu a výheň nahradily automatizované tvářecí linky.


Pilníky a vrtáky vystřídaly precizní CNC stroje. Osobnost kováře, ale zůstává nepostradatelná. Být součástí jednoho z nejstarších průmyslových řemesel je výsada. Pouze skutečné osobnosti a týmoví hráči jsou schopni zajistit kontinuální vývoj řemesla s jeho nenahraditelným postavením v naší technické historii už po několik tisíc let.